pobieraczek.pl

pobieraczek.pl

Postprzez ursulla » 5 sty 2010, o 00:51

mam takie pytanie mój niepełnoletni brat zalogował się dn 16 grudnia2009r na stronie.www@pobieraczek.pl
podana wyżej strona reklamuje sie 10 dni pobierania gratis niestety zerwanie rzekomej z nimi umowy nie akceptują w danym terminie ani nawet późniejszym natomiast domagają się zapłaty za abonament za całe 12 mies. z góry tj. na kwotę 94.80zł
także po złożeniu wymówienia umowy
był reportaż w tv na temat tej strony w Expresie reporterów i pan redaktor podał iż na każde takie zawarcie umowy przez internet przysługuje okres 3 mies. ponadto umowa zawarta przez osobę małoletnią musi byc potwierdzona przez osobę pełnoletnia
proszę powiedzieć czy to prawda i poradzić w jaki sposób zerwać skutecznie tak zawartą umowę
firma pobieraczek.pl straszy oddaniem sprawy do sądu i windykacji
ursulla

Re: pobieraczek.pl

Postprzez yabado » 14 sty 2010, o 23:43

Czesc, mam ten sam problem, zarejestrowalam sie na tym samym serwisie, zeby zobaczyc co tam jest, a oni ze mam zaplacic , niestety nie zdazylam w terminie 10dni bo powiadomili mnie o zaplacie po tych 10 dniach, nigdzie przy rejestracji nie bylo napisane ze trzeba zaplacic, zreszta od kiedy to nie iforumja przy rejestracji od razu ze trzeba bedzie zaplacic, dodatkowo byla reklama ze 10 dni za darmo, co teraz zrobic? pomozcie nam ! prosimy
yabado

Postprzez sylwia21 » 8 lut 2010, o 22:46

Witam
ja również mam problem z pobieraczkem, wiele czytałam na ten temat na internecie i nie wiem juz co o tym myślec. podczas rejestracji podałam zmyślone imie nazwisko i adres, wiec umowa jest nie wazna , przynajmniej tak mi sie wydaje, zmieniłam adres email lecz niestety na stary adres dalej wysyłaja jakies wezwania do zapłaty strasza sadem i wogule. to jedno wielkie oszustwo, cała sprawa zają sie rowniez Pan Wajs(jeśli źle napisałam nazwisko bardzo przepraszam) z radia Zet, ktory dzwonil do biura praw konsumenta i jesli dobrze zrozumiaalm to biuro zajęło sie cała sprawa i moim zdaniem Pani ktora prowadzila rozmowe z Panem z Radia Zet zasugerowała aby narazie nie wplacac kwoty ktorej upomina sie pobieraczek. pobieraczek straszy ze ma adres IP komputera i wogule ale z komp[utera każdy moze kozystac, to zwykli oszuści poczytajcie o tym wiecej i nie wplacajcie niby należnej kwoty, to wielkie oszustwo ponieważ strona miała byc darmowa , mało tego nie mozna usunac z niej swojego konta, a pozatym jesli jest niby podpisana umowa to czy jeśli podaliście prawdziwe dane to otrzymaliście jakas fakture do zapłaty?????
na jakiej podstawie macie wplacic kase na ich konto?? nie ma na piśmie zawartej umowy?? nie ma rowiniez zadnego potwierdzenia tej umowy takze to zwykli naciagacze i nie dajcie sie zastraszyc poczytajcie na internecie ile jest osob ktore wkopały sie w tego pobieraczka,
sylwia21

Postprzez duralexcompl » 9 lut 2010, o 00:39

Nie wiem jak z ważnością umowy zawartej w tego typu przypadkach przez internet, ponieważ nie widziałem jeszcze procesu jaki potrzebny jest do jej zawarcia, natomiast pewnikiem jest, że jeśli umowę która nie jest umową powszechnie zawieraną w drobnych i bierzących sprawach życia codziennego zawiera osoba mająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych to dotknięta jest ona bezskutecznością zawieszoną. Oznacza to, że jest ona ważna ale dopiero po jej zatwierdzeniu przez przedstawiciela czy opiekuna.
www.pismaprawne.com Sporządzanie Pism Procesowych i Urzędowych
duralexcompl

Postprzez puchu184 » 9 mar 2010, o 09:33

Witam! Ja 26 lutego 2010 zarejestrowałem sie do sytsemu pobieraczek.pl! I dzis po 10 dniach przysłali do mnie meil ze mam zapłacić za abonament z góry za rok 94.80! Ja żadnej umowy nie podpisywałem ani nic! Chciałem tylko przetestowac ich serwis przez 10 dni za darmo tak jak pisało! Teraz ich firma przysyła mi pogrózki i straszy sadami co mam zrobic pomózcie prosze! Piszcze na forum pozdrawiam Mateusz
puchu184

Postprzez sylwia21 » 14 mar 2010, o 22:20

ja sprawe olalam szczerze, wiele czytałam na roznych forach i oni kazdego strasza sadami i wogule a tak naprawde jeszcze nikt nie miał zadnej sprawy!!takt by ktos cos napisał, dla swietego spokoju proponuje zmienic adres email,ja tez nie podpisywałąm z nimi umowy na jakiej podstawie mam to zapłacic zadej faktury ani nic nie mam zadnej umowy.a pozatym moim zdaniem nawet jesli mialo by dojsc do podpisania umowy to najpierw musieliby ja przesłac na adres do domu wtedy ja podpisuje swoim nazwiskiem i odsyłam ja do nic wtedy mozna mowic o podpisaniu umowy,a tak jak oni przez zarejestrowanie sie?? to nie mozliwe i napewno nie zgodne z prawem, takze proponuje dac sobie spokuj, prosze znalezsc w interenecie materiał Pana Wajsa(jesli zle napisałam nazwisko to przeprasza)
z Radia ZET,juz zajmował sie ta sprawa.prosze nie zawracac sobie tym głowy sa wazniejsze sprawy, pozdrawiam
sylwia21

Postprzez leon84 » 11 sty 2011, o 16:25

O tym pobieraczku już było tyle w mediach - pobieraczek straszy ale sam ma wiele za uszami, z tego co wiem na straszeniu się kończy, żeby od kogoś wyciągnąć kasę sprawę trzeba skierować do sądu i wygrać ją. Z tego co pamiętam umowy zawiązane w internecie można zerwać do 2 miesięcy.
leon84

Postprzez Kasiek » 17 lut 2011, o 15:39

Ktoś wie jak się skończyła ta sprawa? I czy w ogóle się jakoś skończyła, bo w Polsce to pewne nie jest. Tak samo jak z tymi konkursami sms. Według mnie nie powinno być możliwe zawieranie umów bez podpisu lub podania kodu czy hasła (w przypadku np. lokat przez internet).
Kasiek

Postprzez Inezxd » 15 mar 2011, o 14:12

proszę doradźcie co robić... ja też rejestrowałam się na pobieraczku i ni z gruchy ni z pietruchy przychodzi do mnie wezwanie do zapłaty... zrozygnowałąm z umowy od razu kiedy dostałam powiadomienie ale nikt mi nawet nie odpisał czy zostało przyjete czy nie (jakby w ogóle tego nie było) i tylko straszą mnie sądami ... rejestrowałam się w listopadzie i jeszcze się z nimi mecze... do firmy dodzwonić się nie mozna na meile odpowiadaja tylko że musze zapłacić nic więcej, żadnego dialogu żadnej odpowiedzi na pytania. w końcu przyszło do mnie powiadomienie że oddali moja sprawę do adwokata. Zadzwoniłam do niego (o dziwo ktoś odebrał) i mi mowi że jedyne co może dla mnie zrobić to przedłużyć termin zapłaty o 7 dni i skasować odsetki za tych kilka miesięcy (odsetki kapitalizowane co rok). Nie podawałam swoich pradziwych danych (co jest chyba oczywiste) a oni mnie strasza że łamie prawo wpisując błędne dane i że będę musiała coś tam jeszcze innego płacić... w meilach króte od nich dostałam przy rejestracji nie ma nic że muszę płacić i to za cały rok z góry! W dodatku nie umiał mi powiedzieć ile wynoszą już te odsetki i ile procent mi w ogóle naliczaja stwierdził że to jest stawka zmienna i wynosi 4X coś tam coś tam (ale ile dokładnie nie powiedział ). "Adwokat" (bo nie wiem czy był nim na prawdę) stwierdził że przysługuje mi najtańsza opcja. Według regulaminu przysługuje mi 12x7,90 (94,80), kiedy jest jeszcze 9x9,90 (89,10) i 3x19,90 (59,70)! Mówie mu że przecież nie musiałam wysyłać żadnego smsa ani prawdziwych danych wpisywać a on tylko że to jest "oczywiste że musi pani prawdziwe dane wpisać" i że trzeba było odstąpić od umowy w terminie. No to ja mu mówię że oni też nie odpisywali mi w terminie (bo według regulaminu na reklamacje mają 7 dni a odpisywali mi jak im się udało) i nie rozumiem dlaczego moje niedopatrzenie jest gorsze niż ich to mi tylko odpowiedział że to co składałam to nie była reklamacja (ale co to było nie umiał powiedziać) i że to w ogóle nie jest ważne ... upierał się ciągle że musze zapłacić, że ja powinnam wszystko wiedzieć, że przecież musiałam potwierdzić regulamin i że oni ponieśli już jakieś koszta. Ale przecież są jakieś ustalone normy... nie miałam podstaw podejrzewać że jest inaczej niż zawsze w takich umowach... Szlag mnie trafia bo gościu mówi że nie mam teraz wyboru, że muszę zapłacić (wtedy oni włączą mi usługę na 12 miesięcy)... A z konta korzystałam może raz chociaż chyba i tak suma sumarum nic nie ściągnęłam... Trzeba było im w ogóle nie odpisywać człowiek się tylko denerwuje niepotrzebnie... Poradźcie co zrobić, dzwoniłam do nich więc niby mają mój nr... martwię się że upomną się o "dług" jak odsetki będą wystarczająco wysokie dla nich xx ... Czy według was w razie czego mam jakieś szanse w sądzie?

(Sorry za ten elaborat x) krócej nie umiałam eh ...)
Inezxd

Postprzez Kasiek » 16 mar 2011, o 15:01

Proponuję zgłosić się z tą sprawą do UOKiK- u(który de facto miał wszcząć wobec tej firmy postępowanie) oraz do Rzecznika Praw Konsumentów. Zapisanie się do serwisu internetowego nie jest tożsamym z podpisaniem umowy.
Kasiek

Następna strona

Powrót do Prawo Internetowe