Lokal komunalny

123456

Lokal komunalny

Postautor: 123456 » 16 lip 2017, o 16:01

Witam. Mam problem i poszukuje odpowiedzi. Zamieszkuje w lokalu komunalnym, którego głównym najemcą była moja babcia. Od jej śmierci nie było podpisanej umowy najmu z miastem. W lokalu jest zameldowana moja mama, ja – czyli córka oraz moja siostra z dwojgiem małoletnich dzieci. Obecnie w lokalu zamieszkuje tylko ja z Ww. osób. W ostatnim czasie Pani z Urzędu Miasta poleciała aby moja mama złożyła wniosek o umowę najmu ujmując tylko mnie jako osobę zamieszkującą. Zostałam poinformowana o konieczności wymeldowania „z urzędu” mojej siostry i jej dzieci. Został sporządzony wywiad w miejscu zamieszkania oraz zebrano oświadczenia sąsiadów które potwierdziły, że w lokalu zamieszkuje tylko moja mama i ja. Zastanawia mnie dalsza procedura wymeldowania oraz sposób w który ja (nie główny najemca) mogę starać się o wykup tego lokalu. Słyszałam o możliwości aby moja mama zadeklarowała chęć wyjechania za granicę, co za tym idzie wymeldowanie i przepisanie umowy najmu na wskazaną osobę czyli mnie. Niestety, odpada również darowizna i sprzedaż tego mieszkania z uwagi na ewentualną sprawę odnośnie zachowku. Jednak zastanawiam się czy istnieje inna możliwość wykupu mieszkania bez udziału siostry oraz mamy. Z góry dziękuje za odpowiedź.

jakub196

Re: Lokal komunalny

Postautor: jakub196 » 18 lip 2017, o 09:09

szkoda ze tak jest