Aplikacja radcowska - szukam materiałow

Kataarzyna

Aplikacja radcowska - szukam materiałow

Postautor: Kataarzyna » 11 cze 2014, o 09:54

Pod koniec września czeka mnie państwowy egzamin radcowski dlatego chcę się dobrze do niego przygotować. Mam w planach kupić sobie na początek jedną książkę, która przygotuje mnie do egzaminu. W księgarni internetowej aplikanci.profinfo.pl/ znalazłam dwie książki, które mnie interesują. Są to "Zbiór cywilny STANDARD 2014 - Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo prywatne międzynarodowe. Koszty sądowe w sprawach cywilnych. Prawo o aktach stanu cywilnego. Księgi wieczyste i hipoteka" oraz "Akta cywilne dla aplikantów. Aplikacje prawnicze". Czy ktoś z Was posiada którąś z tych książek? Która książka według Was będzie odpowiednia do nauki?
Ostatnio zmieniony 7 sty 2015, o 11:20 przez Kataarzyna, łącznie zmieniany 1 raz.

MariuszW

Re: Aplikacja radcowska - szukam materiałow

Postautor: MariuszW » 24 cze 2014, o 13:09

Według mnie ta książka będzie odpowiednia.

majkel29

Postautor: majkel29 » 9 cze 2015, o 10:35

W przygotowaniu mogą pomóc także materiały online. Popatrz na ten system do nauki prawa sPrawnik sprawnik.pl/e-learning/ . Ma on formę pytań i odpowiedzi z aktualnie obowiązujących ustaw, co znacznie ułatwia samą naukę. Wiem, że niektóre osoby wykorzystują go do powtórek tzn. czytają ustawę (w systemie też są dostępne), a potem rozwiązują testy.

adik356

Postautor: adik356 » 13 cze 2015, o 11:36

No tak, dzisiaj w internecie można znaleźć praktycznie wszystko. sPrawnik to faktycznie super platforma, dla wszystkich tych, którzy przygotowują się do aplikacji. Warto przejrzeć sobie bazę pytań (wszystkie są aktualne) i w ten sposób pogłębiać swoją wiedzę.