ochrona danych osobowych.

olga1991

ochrona danych osobowych.

Postautor: olga1991 » 15 mar 2015, o 20:12

witam. mam problem z rozwiązaniem takiego przypadku czy ktoś mógłby mi pomoc.???

Marcin jest klientem Banku S i użytkownikiem bankowości elektronicznej Banku S. Bank przetwarza dane osobowe P. L. w celu realizacji zawartej z nim umowy o prowadzenie rachunku bankowego. Marcin w dniu 11 lipca 2013 r. zgłosił sprzeciw wobec przetwarzania jego danych osobowych w celach marketingowych, co zostało przez Bank odnotowane w informatycznym systemie bankowym. Po zalogowaniu się do systemu i tym samym ustaleniu przez Bank S jego tożsamości, Marcin stwierdził, że mimo złożonego sprzeciwu, nadal otrzymuje materiały marketingowe (informacje handlowe), informację o promocjach typu: "Wygraj samochód Citroen - załóż MotoLokatę", cennikach, itd., co w jego ocenie stanowi ewidentne naruszenie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).
Marcin złożył skargę na Bank S do GIODO. Jako dowód Marcin załączył rzut ekranu strony internetowej serwisu transakcyjnego Banku, w którym był już zalogowany, wraz z treścią wiadomości zatytułowanej "Wygraj samochód Citroen - załóż MotoLokatę".

1.Wskaż podstawę prawną roszczenia ?.
2.Jakie przesłanki muszą być spełnione by roszczenie było zasadne?.
3.Czy przesłanki te są spełnione w niniejszym stanie faktycznym (uzasadnienie faktyczne i prawne).
4. Czy roszczenie jest zasadne ?

Gardian

Re: ochrona danych osobowych.

Postautor: Gardian » 17 lis 2018, o 12:24

Oj niestety w tej kwestii nie pomogę, jeśli jednak chodzi o bankowość internetową to mogę polecić Ci już bardziej dla samej świadomości przeczytać artykuł na stronie http://kraj-finance.pl/nowo%C5%9Bci/ban ... -finansow/ . Dotyczy on właśnie bezpieczeństwa w bankowości internetowej, a jest to chyba ważne dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że skorzystasz z tego chociaż troche i poszerzysz swoją wiedzę w tym zakresie ;)