Jakie dane ma prawo posiadać szkoła ?

Karolinaaa

Jakie dane ma prawo posiadać szkoła ?

Postautor: Karolinaaa » 12 kwie 2016, o 20:38

Witam ,
Czy szkoła może wymagać numeru dowodu od rodzica podczas zwalniania ucznia z lekcji bieżących (np.wizyty u lekarz) Czy wystarczy jedynie zapis rodzica o tym , że bierze on odpowiedzialność za swoje dziecko? Czy jest jakaś podstawa prawna , która mówi o tym,że dyrekcja może wymagać numer dowody od rodzica. Jako rodzic czuje się zaniepokojona faktem , że szkoła będzie posiadała aż tak szczegółowe dane zwłaszcza ,że przed zwolnieniem dziecka muszę uzupełniać podanie o owe zwolnienie , gdzie właśnie muszę wpisywać swoje dane łącznie z numerem dowodu osobistego powód zwolnienie a na tym podaniu nie ma żadnego zapisu a ni podpisu o ochronie danych osobowych. Proszę o szybką informację zwrotną

KarolinaNowak

Re: Jakie dane ma prawo posiadać szkoła ?

Postautor: KarolinaNowak » 13 kwie 2017, o 23:52

Ja tak sobie myślę, że tutaj jednak chodzi o bezpieczeństwo dziecka, więc na pewno nie oponowałabym przed podaniem swojego numeru dowodu. Z resztą jeżeli już mówimy o szkole, chciałam Was zapytać, jak zapatrujecie się na alternatywne sposoby nauki, jak chociażby edukację domową tatento.pl/a/440/rodzice/wychowanie/uczen/edukacja-domowa-w-praktyce . Czy Waszym zdaniem dzięki niej, dzieci będą miały taką samą szansę na start w przyszłość, jak rówieśnicy uczęszczający do tradycyjnych szkół?

lawcus

Postautor: lawcus » 14 kwie 2017, o 23:28

Właśnie takich tematów oczekiwałem rejestrując się tutaj. Moim zdaniem jak najbardziej autor tematu ma rację, nie może być bezprawia w szkołach, to prawda!

Ailis

Postautor: Ailis » 13 wrz 2017, o 18:06

Ciekawa dyskusja. Może dowiem się coś na temat szkoły która mnie interesuje , mianowicie zainteresowała mnie szkoła podstawowa prywatna Łódź bo w tym roku mój syn poszedł tu do szkoły i nie zdążyłam się nic ciekawego dowiedzieć na temat poziomu nauczania i wychowania. Ktoś słyszał już opinie o tej szkole. ?

frombert44

Postautor: frombert44 » 21 wrz 2017, o 01:56

W sumie to nie wiedziałem do tej pory takich rzeczy

maniek100

Postautor: maniek100 » 25 wrz 2017, o 11:58

pesel-adres-imie nazwisko-nr ubezpieczenia-zaswiadczenie od lekarza