Strona 1 z 1

Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 26 sie 2014, o 12:42
autor: quacky
Witam
mam następujący problem. Miałem wypadek przy pracy po wypadku leczenie szpitalne itd. Po wszystkim złożyłem dokumenty do ZUS-u i stawiłem się na stosowne badania oraz orzeczenie lekarza gdzie przyznano mi odpowiedni uszczerbek(procent) i co za tym idzie odszkodowanie. Wypełniłem dokumenty dotyczące konta gdzie przelać pieniądze i czekałem na przelew.
Po kilku dniach dostałem pismo z ZUS-u jakoby na podstawie art. 14 ust 2d ustawy z dnia 17 grudnia 1998r o emerytach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.
Znów kilka dni i kolejne pismo o stawienie się w danym dniu w odpowiednim pokoju w siedzibie ZUS-u

Teraz moje pytanie czy to zgodne z prawem czy mogą odwołać swoja decyzje która mam na piśmie ?
Stawić mam się jutro dziś wróciłem z urlopu 3 raz muszę brać dzień wolnego w pracy bo im się coś nie zgadza.

Proszę o pomoc

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 28 sie 2014, o 19:46
autor: AnLex Odszkodowania
ZUS może zakwestionować orzeczenie jakie w jego imieniu wydaje lekarz orzecznik - brzmi to absurdalnie ale takie są przepisy.

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 5 lip 2016, o 14:07
autor: TokarskiA
Najlepiej jest porównać kilka ofert.
Dobra firma doradcza ma to do siebie, że pokazuje kilka wariantów. Jeśli chodzi o odwoływanie się od decyzji, to można robić to bardzo długo. Kwestia to dobór odpowiednich dokumentów.

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 23 wrz 2016, o 13:44
autor: boko
nie wiem czy jest to możliwe w przypadku walki z zusem ale może warto zapytać czy taka niezależna i rzetelna opinia wydawana przez bledy-medyczne.com/ byłaby odpowiednim dowodem na to, że zasługujesz na odszkodowanie? Nigdy w takiej sytuacji nie byłem, ale wiem że sama firma działa bardzo dobrze więc może się dowiedz.

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 18 paź 2016, o 17:01
autor: kasiama
Ja też bym się raczej z tym problemem udała do specjalistów. Jeśli interesuje Cię prawo medyczne Warszawa to możesz udać się do lexkancelaria.pl. Świadczą najróżniejsze usługi i prowadzą bardzo różne sprawy. Myślę, że pomogą Ci także w Twojej sprawie.

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 3 kwie 2017, o 20:16
autor: aniaola37
Popieram przedmówców, ja też od razu udałabym się do specjalisty, bo to nie jest wcale taki łatwy temat, a nawet prawnicy nie zawsze będą w stanie Ci pomóc. Może spróbujesz także otrzymać jakąś dodatkową dopłatę do ubezpieczenia? Jest też taka możliwość. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie wysokie-odszkodowanie.pl/odszkodowanie-za-wypadek-w-pracy/ . Myślę, że może warto spróbować.

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 1 maja 2017, o 21:23
autor: promot
Na temat odszkodowań z ZUS to najlepiej zadzwonić do nich na infolinie zus

Re: Odszkodowanie z ZUS-u po wypadku przy pracy

: 31 sie 2017, o 14:33
autor: koszalka
Sądzę, że najlepiej udać się do specjalistów, którzy mogą pomóc uzyskać adekwatne odszkodowanie. Sprawdźcie sobie Auxilia opinie http://auxilia.pl/opinie-klientow/ - ta firma działa na rynku od wielu lat, są naprawdę dobrzy, podejmują się różnego rodzaju spraw, posiadają wysoko wykwalifikowanych prawników, wynagrodzenie pobierają dopiero do uzyskaniu zadośćuczynienia.