Jak zrezygnować z f. prezesa i f. peł. zarządu skutecznie?

fp56

Jak zrezygnować z f. prezesa i f. peł. zarządu skutecznie?

Postautor: fp56 » 14 lip 2015, o 13:25

Witam,
jako prezes spółki zoo i jedyna osoba wchodząca w skład zarządu chcę odejść ze spółki.
Sprzedałem już swoje udziały, sprzedał je też drugi udziałowiec. Wszystkie udziały ma teraz prokurent. (zmian w KRS nie ma)
Co zrobić, by skutecznie odwołać się z funkcji pełnienia zarządu i funkcji prezesa?
Docelowo miała być zmiana prezesa na nowego udziałowca, który kupił wszystkie udziały, ale nie ma z nim kontaktu, a ja chcę opuścić spółkę spokojnie i skutecznie.
Co mogę zrobić?

MarMie
Kontaktowanie:

Re: Jak zrezygnować z f. prezesa i f. peł. zarządu skutecznie?

Postautor: MarMie » 23 lip 2015, o 14:00

1) należy złożyć rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu oraz członka zarządu - kończy to stosunek organizacyjny między Panem a Spółką

Art. 202 par. 4 KSH: Mandat członka zarządu wygasa również wskutek śmierci, rezygnacji albo odwołania ze składu zarządu.

2) należy rozwiązać stosunek pracowniczy (umowa o pracę, kontrakt menedżerski), jeżeli takowy został nawiązany (czyli jeżeli wiąże Pana ze Spółką nie tylko stosunek powołania, co również jest możliwe)