Spadek po dziadku

Spadek po dziadku

Postprzez kamila_1990 » 25 kwi 2013, o 11:31

Witam serdecznie!
Mam taki mały problem, otóż dwa lata temu zmarł mój dziadek. Spadek otrzymały po rozprawie sądowej jego dzieci wraz z małżonką po 1/4 mieszkania. Po dwóch latach przyszedł do moich rodziców list, że dziadek miał kredyt w banku (o których nikt nie wiedział, bo babcia to zataiła). Kredyt chyba wzięła babcia na dziadka, bo dziadek był ubezwłasnowolniony (był po kilku lekkich zawałach i udarze). W związku z tym moi rodzice dostali list od komornika że mają w ciągu 14 dni spłacić 5 tysięcy plus odsetki za dwa lata. Czy jest możliwość żeby rodzice nie płacili tych długów? I czy jeśli oni ich nie zapłacą czy długi mogą przejść na mnie i moje rodzeństwo mimo że my spadku pod dziadku nie otrzymaliśmy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
kamila_1990

Re: Spadek po dziadku

Postprzez Blueone » 4 cze 2013, o 13:36

To czy musicie płacić zależy od tego czy przyjęliście spadek, czy też nie? Spadkobierca wraz ze spadkiem otrzymuje również dotychczasowe zadłużenia zmarłego. Twoi rodzice powinni zrezygnować ze spadku, skoro i tak nic nie zostało im w testamencie przekazane. W takiej sytuacji obowiązek spłacenia długu spadł by na was (Twoją żonę i jej rodzeństwo).
Blueone

Powrót do Prawo rodzinne