Ustalenie ojcostwa alimenty

Milena

Ustalenie ojcostwa alimenty

Postautor: Milena » 16 paź 2018, o 19:31

Mam taka sytuacje.
Moja corka ma 6 lat i nie jest uznana przez ojca. Ojciec jest w wiezieniu i nie intetesowal sie córka w najmniejszym stopniu. Wyszlam za mąż i zmienilam corce nazwisko. Córka od urodzenia jest wychowywana przeze mnie i mojego męza i nie wie ze to nie jest jej ojciec. Byla wnoszona sprawa o ojcostwo i alimenty poczym ja wycofalam po tym jak ojciec dziecka w pismie do sądu w odpowiedzi na moj wniosek wyzekl sie dziecka. Siedzi nadal w wiezieniu i przypomnial sobie po prawie 7 latach o corce. Czy moze skladac wniosek o ustalenie ojcostwa alimenty oraz widywanie sie z corka ktora go nie zna ??? Co w takiej sytuacji moze ożec sędzia ? Dostalam informacje, ze bedzie skladal wniosek do sądu o alimenty ustalenie ojcostwa i widywanie sie z corka. Z tego co wiem, ojciec o alimenty skladac nie moze tym bardziej, ze corka jest nie uznana przez nikogo. Prosze o jak najszybsza odpowiedz od kogos kto faktycznie sie na tym zna

Milena

Re: Ustalenie ojcostwa alimenty

Postautor: Milena » 17 paź 2018, o 08:55

Forum prawne i nikt nie moze sie wypowiedziec w mojej sytuacji ??

AdamNowak
Kontaktowanie:

Postautor: AdamNowak » 13 lis 2018, o 11:51

Jeżeli chodzi o sprawy rodzinne to każda sprawa jest inna i wszystko niestety zależy od poziomu wiedzy prawnika, który będzie cię reprezentował. Nie dziwię się, że nikt nie odpowiedział, bo temat ciężki.... Spróbuj może podpytać tu -> http://www.centrumprawa.eu/kontakt mają czat online i ewentualnie skierują cię do odpowiedniego prawnika specjalisty. Brałem u nich poradę zdalną z przedpłatą na konto. Oddzwonił adwokat i długo gadaliśmy przez telefon. Póki nie potrzebna jest reprezentacja to spokojnie można to zrobić telefonicznie. Przynajmniej masz pewność, że info sprawdzone, a ta stówa do przełknięcia.

wioletta

Postautor: wioletta » 13 lis 2018, o 17:24

Prawdopodobnie złożył jednocześnie wniosek o alimenty, żeby pokazać "dobrą wolę" i aby sąd przychylniej spojrzał na sprawę. Proszę się nie bulwersować, że nikt nie odpowiada, bo to darmowe forum, na którym ludzie za darmo, w ramach wolnego czasu, udzielają sobie nawzajem porad. Jeśli żąda Pani pomocy - proszę zatrudnić prawnika, któremu niestety trzeba będzie zapłacić. Ta sprawa jest dość specyficzna i jej ostateczne rozstrzygnięcie zależy od wielu czynników - przede wszystkim nastawienia sędziego oraz adwokatów obu stron. Nie jest to na pewno temat na odpowiedź w jednym zdaniu na forum, w czasie popołudniowej kawy. Sąd przy orzekaniu zawsze bierze pod uwagę dobro dziecka - i tu pojawia się pytanie, jak to dobro zinterpretuje.