Alimenty dla ojca

monacol

Alimenty dla ojca

Postautor: monacol » 26 lis 2015, o 18:52

Witam , mam pewien problem , a mianowicie , mój ojciec przypomniał sobie o mnie i postanowił założyć mi sprawę w sadzie o alimenty . Kiedy miałam 12 lat moi rodzice rozwiedli się , a ojciec przez wszystkie lata nie płacił na mnie alimentów . Czasami jak byłam mała to spotykałam się z ojcem ,ale bardzo rzadko, jak wyszłam za maż to ojciec pojawił się na moim ślubie i tyle go widziałam . 5 lat temu dowiedziałam się ze ojciec siedzi w więzieniu , dowiedział się w tedy że ja wyjechałam za granice i ułożyłam sobie tam życie , ojciec w tedy przypomniał sobie ze ma córkę , dzwonił , pisał listy jakiś kontakt był ale ciagle chciał żebym mu przesyłała pieniądze i paczki do więzienia , z 2 razy to zrobiłam bo było mi go żal , w tym czasie zachorował na serce . Ojciec chciał coraz więcej pieniędzy i paczek ode mnie , a ja nie miałam i do tej pory nie mam pieniędzy na to żeby mu dawać , poza tym z jakiego powodu mam to robić ? Dlatego ze mieszkam za granica a ojciec sobie przypomniał o mnie ? Ojciec wyszedł właśnie z więzienia wcześniej po 5 latach bo ma chore serce , nie ma mieszkania , mieszka w schronisku lub u swojej siostry , korzysta z opieki społecznej , nie pracuje bo nie moze . Pozwał mnie o alimenty żebym mu płaciła .
Proszę pomóżcie mi co mam robić w takiej sytuacji , czy mam się obawiać ze to mój mąż będzie musiał płacić za mnie alimenty na ojca ? Czy powinnam jakiegoś prawnika zatrudnić do tej sprawy ?
Ja jestem na utrzymaniu męża , od czasu do czasu dorobię sobie , ale to mój maż opłaca wszystko . To że ktoś mieszka za granica nie oznacza że ma dużo kasy , tu żyjemy , opłacamy rachunki , wszystko tak samo jak w Polsce , jest cieżko i drogo .
Bardzo proszę o poradę w mojej sprawie ,
Dziękuje i pozdrawiam

GrazkaaW
Kontaktowanie:

Re: Alimenty dla ojca

Postautor: GrazkaaW » 14 sty 2016, o 22:25

Masz obowiązek alimentacyjny względem ojca. Łożył na Twoje utrzymanie, więc teoretycznie powinnaś mu teraz pomóc. Jeśli udowodnisz w sądzie, że ojciec nadużywa alkoholu, to możesz ubiegać się o niskie alimenty.

kolos

Postautor: kolos » 29 cze 2018, o 17:39

Z alimentami zawsze kłopoty tworzenienazw.pl/sybmole-ochronne-znakow-towarowych/

waga

Postautor: waga » 18 lip 2018, o 19:25

Jeżeli twój ojciec przez tyle lat nie płacil alimentów to mogłabyś mu założyć sprawę w sądzie która masz 99% szans że wygrasz ponieważ miał on obowiązek alimentacyjny
Zobacz, jakie ćwiczenia na biustu ujędrnienie naprawdę działają!

wicia

Postautor: wicia » 19 lip 2018, o 06:26

Jedyne wyjście to wynająć dobrego prawnika, sama w sądzie nie walcz. Z tego co piszesz myślę, że masz duże szanse na wygraną. zerknij na stronę https://szczecinadwokat.pl/radca-prawny/prawo-rodzinne/alimenty może znajdziesz coś ciekawego.

kamilka899

Postautor: kamilka899 » 14 sie 2018, o 13:02

W takiej sytuacji, dobry prawnik to konieczność. Korzystałam swego czasu z pomocy http://rzeski-kancelaria.pl/ i byłam bardzo zadowolona z otrzymanego wsparcia. Pan Rzeski podszedł do mnie rzeczowo i profesjonalnie. Myślę, że i w Twojej sytuacji powinien pomóc. Wystarczy zadzwonić i umówić się na rozmowę.

Doniec

Postautor: Doniec » 23 paź 2018, o 09:01

Niesety ale takie sytuacje się zdarzają oraz są bardzo trudne.Bardzo mi Cibei szkoda, niemniej sugeruję tutaj znaleźć dobrego prawnika specjalizujacego się w prawie rodzinnym
https://portalprawo.pl/czym-zajmuje-sie ... rodzinne/#

Po pierwsze proponowałbym nastawić się na rozprawę, albo na kilka rozpraw.

Po drugie musisz udowodnić to,ze z ojcem niewiele CIę łączyło, ze nie płacił na alimenty. W wielu przypadkach udaje się poradzić sobie w takich sprawach.

Mateo99

Postautor: Mateo99 » 24 paź 2018, o 14:38

Zgodzę się z poprzednimi wypowiedziami. Masz prawo ubiegać się o alimenty, każdy z nas ma do tego prawo.