Proszę o pomoc co mam zrobić.

PiotrPiotr

Proszę o pomoc co mam zrobić.

Postautor: PiotrPiotr » 28 paź 2016, o 19:38

Witam. Dzisiaj miałem nieciekawą sytuacje. Rozmowa z kierownikiem produkcji i szefem. Kierownik osądził mnie o to że nie wykonuje powierzonych mi zadań i że się nie nadaje. Jak chciałem powiedzieć cokolwiek to i tak nie miałem racji tylko kierownik (za przeproszeniem lizodup szefa). Zdenerwowałem się robiłem nawet prace nienalezace do mnie np. postawienie komina, położenie dachu, worzenie autem drzewa a na umowie napisane było operator maszyn stolarskich. Szef kazał mi napisać wypowiedzenie ale ja powiedziałem żeby to firma mnie zwolniła.Po kilku wymienionych zdaniach wyszedłem się przewietrzyć po czym pszyszedł do mnie szef i powiedział żebym szedł do domu. Co mogę w tym momencie zrobić i czy szef może mi wypisać dyscyplinarke (czego chciałbym uniknąć) . Prosze o pomoc i z góry dziękuję.

PiotrPiotr

Re: Proszę o pomoc co mam zrobić.

Postautor: PiotrPiotr » 28 paź 2016, o 19:42

Chciałbym jeszcze dodać że kierownik produkcji jest zatrudniony na czarno a do tego pobiera rente z ZUS-u.

prawnik1
Kontaktowanie:

Postautor: prawnik1 » 1 lis 2016, o 13:43

Co do zasady nie ma przeszkód prawnych aby pracodawca wręczył Panu dokument rozwiązujący umowę o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 52 par. 1 k.p. bowiem jest to jego prawo, jednak wówczas musiałby uzasadnić tzw. wypowiedzenie dyscyplinarne. Niestety nie ujawnia Pan całkowitego stanu faktycznego, mam na myśli w szczególności sytuację kiedy przełożony ("pracujący na czarno" - a zatem de facto niezatrudniony) wydał polecenie pójścia do domu, czy faktycznie oddalił się Pan z miejsca pracy do domu na polecenie przełożonego i jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa? Pracodawca nie może Pana zmuszać do złożenia przez Pana wypowiedzenia-jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa ale również z zasadami współżycia społecznego. Pracodawca jeśli chce się rozstać z pracownikiem, to powinien dokonać jednostronnej czynności prawnej i rozwiązać z Panem umowę o pracę za wypowiedzeniem lub bez wypowiedzenia. Jeśli umowa o pracę jest zawarta na czas nieokreślony, używając kolokwializmu wypowiedzenie umowy o pracę wymaga uzasadnienia. Oczywiście Panu jako pracownikowi przysługuje odwołanie się od złożonego wypowiedzenia do sądu pracy.
Proszę spróbować rozstać się z pracodawcą na mocy porozumienia stron - jest to najbezpieczniejszy i bezkonfliktowy sposób zakończenia stosunku pracy między stronami, który należy rozważyć jako jeden z wariantów w tej sprawie.
Jeśli nie chce Pan rozstawać się z pracodawcą i jest to być może konflikt na tle prywatnym między Panem, a bezpośrednim przełożonym czyli Pana kierownikiem, to proszę porozmawiać z bezpośrednim przełożonym Pana kierownika.
Mimo szczerych chęci w przedstawionym przez Pana stanie faktycznym sprawy więcej pomóc nie mogę.

PiotrPiotr

Postautor: PiotrPiotr » 1 lis 2016, o 20:44

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Sytuacja wygladala tak ze po kilku wymienionych zdaniach wyszedlem na zewnatrz ochlonac po czym wyszedl za mna szef i powiedzial zebym szedl do domu (mam jednego swiadka na to ze tak powiedzial). W tej chwili nie wiem czy mam normalnie isc do pracy czy poprostu czekac az zadzwonia zebym przyszedl podpisac wypowiedzenie czy sam napisac i miec wszystko z glowy. Szczerze po tym wszystkim nie chcem juz tam pracowac. Juz od dłuższego czasu coraz bardzie chcialem odejsc z tamtad( taka atmosfera tam panowala a po drogie nabawilem sie nerwicy ;-( ) pierwszy raz jestem w takiej sytuacji dlatego wypytuje. Jeszcze raz dziekuje.

horse

Postautor: horse » 3 mar 2017, o 20:31

Przypomianm, że obowiązkiem pracownika jest
• przestrzegać czasu pracy ustalonego w zakładzie pracy,
• przestrzegać regulaminu pracy i ustalonego w zakładzie pracy porządku,
• przestrzegać przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów przeciwpożarowych,
• dbać o dobro zakładu pracy, chronić jego mienie oraz zachować w tajemnicy informacje, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę (tzw. tajemnica przedsiębiorstwa),
Prawo pracy Poznań Łódź adwokat prawnik radca prawny gospodarcze kancelaria porady prawne
• przestrzegać tajemnicy określonej w odrębnych przepisach,
• przestrzegać w zakładzie pracy zasad współżycia społecznego.
Kancelaria adwokatów radców prawnych prawników Poznaniu Łodzi

aniaola37

Postautor: aniaola37 » 9 kwie 2017, o 10:17

Tak jak pisaliście chyba najlepiej porozmawiać z przełożonym kierownika. Jeśli już bedzie bardzo źle, a wiem, że czasami tak bywa to polecam znaleźć jakąś pomoc prawną. Na śląsku bardzo dobrze prosperuje kancelaria Sosnowiec . Jest to grupa bardzo rzetelnych i profesjonalnych osób, które na pewno pomogą w tej sytuacji.

kruppssa
Kontaktowanie:

Postautor: kruppssa » 14 lut 2018, o 17:12

Potrzebny Ci Adwokat Pabianice ? Poznaj Kancelarię Rady Prawnego Agnieszka Andrzejewska ! Kompleksowa usługa prawna świadczona skierowana jest w stronę przedsiębiorców, instytucji oraz osób fizycznych. Tutaj wszyscy mogą liczyć na pomoc. Jeżeli chodzi o cennik, oferta jest zindywidualizowana, a wycena uwzględnia specyfikę zlecenia.