Stara klauzula o danych osobowych a RODO

daniel_110

Stara klauzula o danych osobowych a RODO

Postautor: daniel_110 » 21 wrz 2018, o 05:53

We wrześniu 2018, a więc po wejściu w życie przepisów RODO, wysłałem do potencjalnego pracodawcy CV zawierające starą klauzulę o danych osobowych:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy na potrzeby realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U 2016 r., poz. 922 z późn. zm.)

Rozumiem, że w momencie wejścia w życie przepisów RODO, ustawa z 29.08.1997 przestała obowiązywać. Moje pytanie brzmi: Czy CV z taką starą klauzulą nie może podlegać przetwarzaniu przez pracodawcę? Czy to dyskwalifikuje mnie jako kandydata? Czy powinienem taki błąd skorygować, chcąc w dalszym ciągu ubiegać się o to stanowisko? W jaki sposób?

Daniel M. BODO24

Re: Stara klauzula o danych osobowych a RODO

Postautor: Daniel M. BODO24 » 8 lis 2018, o 16:55

Dzień dobry,

informacja zamieszczona na już nieaktualnych CV na podstawie ustawy o ochronie danych osobowy z 1997 r. nie była "klauzulą informacyjną" lecz niezgodnym z przepisami wyrażeniem zgody kandydata do pracy. Aktualnie taki zapis nie powinien się znajdować w CV.
Otóż osoba aktualnie składająca CV przesyłając je na adres wyznaczony przez pracodawcę, wyraża tym samym zgodę na przetwarzania swoich danych osobowych poprzez świadome przesłanie dokumentu. Natomiast pracodawca jest zobowiązany do spełnienia obowiązku poprzez przekazanie "klauzuli informacyjnej" kandydatowi do pracy. Pracodawca nie musi odrzucić poprzedniej wersji CV lecz może ewentualnie dodatkowo wypełnić obowiązek informacyjny w celach formalnych.

Pozdrawiam

Pan Gaweł

Re: Stara klauzula o danych osobowych a RODO

Postautor: Pan Gaweł » 13 lis 2018, o 10:03

Tak jak wyzej napisano - nie dyskwalifikuje cie to w zaden sposob.