Strona 1 z 1

Działalność (na razie) darmowa

: 13 mar 2018, o 22:59
autor: lunek2
Nie prowadzę działalności gospodarczej, pracuję na etacie. Czy jeśli stworzę własną stronę WWW i udostępnię na niej za darmo do pobrania własne programy to mogę być spokojny, że nie przyczepi się do mnie urząd podatkowy czy jakiś inny? Tzn chcę się pokazać w sieci ale nie chcę kłopotów.

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 15 mar 2018, o 11:11
autor: accusator
Jeżeli nie osiągniesz żadnego przychodu nie to nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Nie możesz osiągnąć żadnego przychodu. Nie myl z dochodem.

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 18 mar 2018, o 11:19
autor: lunek2
Dziękuję za odpowiedź.
A jeśli bym zwolnił się z pracy i przeszedł na własną działalność gosp. to tworzenie oprogramowania zajmie mi np. rok, potem wystawię na stronę oferowany program (wśród innych darmowych programów) i może być np. rok bez klienta. Czy za ten czas będę musiał płacić ZUS i inne podatki?

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 18 mar 2018, o 15:38
autor: accusator
lunek2 pisze:Dziękuję za odpowiedź.
A jeśli bym zwolnił się z pracy i przeszedł na własną działalność gosp. to tworzenie oprogramowania zajmie mi np. rok, potem wystawię na stronę oferowany program (wśród innych darmowych programów) i może być np. rok bez klienta. Czy za ten czas będę musiał płacić ZUS i inne podatki?zryczałtowany podatek dochodowy jest od przychodu. Jeżeli jest przychód to pojawia się podatek.
Podatek dochodowy PIT 36 PIT 37 PIT 36l pojawia się jak jest dochód. Przychód minus koszty wtedy jest dochód (oczywiście odlicza się jeszcze składki na ubez. społeczne i zdrowotne)
Pod vat pojawia sie jak osiągniesz przychód 200 tys złotych
ZUS zawsze jest jak jest działalność gospodarcza. Nie ma znaczeniu wysokość dochodu lub przychodu.
Jeżeli nie osiągniesz dochodu lub przychodu to nie zapłacisz podatku ale zus zapłacisz. Teraz jest chyba około 520 min zusu. Ma wejść ustawa ze przez rok nie będzie nowy przedsiębiorca płacił ZUSU.
Napisz co chcesz osiagnac. Dlaczego pracujac nie mozesz tworzyc programów. Czego sie obawiasz?
Realizowanie swojego hobby to nie działalność. Jezeli nie osiagniesz żadnego dochodu, przychodu nie ma konsekwencji.

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 18 mar 2018, o 15:49
autor: accusator
Jeżeli będziesz pracował i tworzył programy jednocześnie. Założysz stronę www i tam umieścisz programu. I np. osiągniesz przychód z reklamy-ktoś umieści tam swoją reklamę to wykazujesz ten dochód w zezn pit 37. kolumna inne źródła i jest wszystko dobrze.

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 23 mar 2018, o 22:45
autor: lunek2
To dobre że można ryczałtem. A ZUS i tak stosunkowo niski bo zdaje się że niedawno było 2x tyle.
A reklam nie chcę pchać ani w ogóle na razie dochodów z tego czerpać. Mam trochę programików, które przez lata stworzyłem sobie jako automatyzacja pewnych czynności programisty i nie tylko i chcę je (po dostosowaniu do ogólnego użytkownika) wystawić na jakąś stronę żeby zaczęła być często odwiedzana (mam nadzieję). Jeśli to chwyci, kiedyś może rzucę kiepsko płatną robotę i dorzucę płatną ofertę.
A te płatne programy właściwie muszę stworzyć od nowa bo muszą być bardziej uniwersalne, mieć lepszy wygląd i chodzić na nowszych technologiach (bibliotekach programistycznych).

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 24 kwie 2018, o 23:59
autor: ciopas

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 2 maja 2018, o 11:17
autor: kacperek34we
Od 1 maja działalność bez Zus jest tylko pół roku , a dawniej była połowa przez dwa lata

______________________________________
szafy metalowe

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 17 cze 2018, o 12:18
autor: kolos
https://zastrzezone.pl/rejestracja-nazw ... o/61,17,22
Hmmm zobacz sobie tutaj, ładnie to opisali

Re: Działalność (na razie) darmowa

: 7 sie 2018, o 15:46
autor: murlok
Mimo tego, że będzie to mała działalność, to i tak przyda się stron www. Tworzenie stron internetowych zleć dla https://solv.pl/strony-internetowe/, posiadają oni pracowników gotowych do stworzenia każdego projektu, jaki tylko sobie zażyczy klient.