Księgowość tradycyjna czy internetowa?

jmal

Księgowość tradycyjna czy internetowa?

Postautor: jmal » 29 wrz 2014, o 12:30

Hej, czy ktoś korzysta z księgowości internetowej? Czy można na tym korzystniej wyjść? Chcę otworzyć firmę w najbliższej przyszłości i szukam kogoś do obsługi podatkowej.

kajek

Re: Księgowość tradycyjna czy internetowa?

Postautor: kajek » 29 wrz 2014, o 16:13

Wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności. Księgowość internetowa jest dobra dla tych osób które wystawiają jedną czy dwie faktury w ciągu miesiąca - mają jednorazowe koszta - np samochód, telefon itd. W większości przypadków sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Pod względem kosztów wychodzi praktycznie na to samo. Analizowałem to na przykładzie http://aggio.com.pl/ dwóch firm zajmujących się e-księgowością.

majuniaa

Postautor: majuniaa » 10 gru 2014, o 08:56

Nie jestem pewna czy tylko dla małych firm to się opłaca. Z mężem prowadzimy hurtownię spożywczą i w sumie zainwestowaliśmy we wrześniu w takie www.lefthand.pl/oprogramowanie_dla_firm. Krótkie szkolenie i już można było normalnie pracować.

Danglik

Postautor: Danglik » 5 lut 2015, o 19:11

Przyznam, że program do księgowości online, który ja używam został znaleziony przez przypadek https://wfirma.pl/ Dopiero zaczynałem działalność i dlatego najważniejsza była dla mnie cena, a ta firma miała najkorzystniejszą. Dopiero potem przekonałem się, że trafiłem w dziesiątkę, bo to ponoć jeden z najlepszych programów na rynku.

jkuba

Postautor: jkuba » 10 lut 2015, o 18:55

Mój tata prowadził księgowość tradycyjnie, do czasu jak nie poznał aplikacji online ;) Od tego roku korzysta z nich.

kolos

Postautor: kolos » 11 lut 2015, o 11:35

ja zdecydowanie wolę księgowość tradycyjną - nic nie zastąpi osobistego kontaktu z człowiekiem. obecnie korzystam z financialluk i jestem bardzo zadowolony. mają bardzo dobre stawki i indywidualne podejście do klienta :)

jolantap81

Postautor: jolantap81 » 14 lut 2015, o 00:46

Tylko księgowość tradycyjna:). Jest wiele powodów a mianowicie oszczędzasz czas, pieniądze oraz nerwy:) poza tym masz zawsze darmowe doradztwo księgowe.

Shee

Postautor: Shee » 28 wrz 2017, o 16:36

Ja jestem zwolennikiem księgowości tradycyjnej. Moją firmę rozlicza biuro księgowe z Lublina i na pewno jestem dużo pewniejsza niż w przypadku korzystania z księgowości internetowej.

Daniel987
Kontaktowanie:

Postautor: Daniel987 » 13 paź 2017, o 09:27

Ja również jestem za księgowością tradycyjną. Kontakt osobisty jest zupełnie lepszy.

Bizneswoman

Postautor: Bizneswoman » 29 lis 2017, o 14:35

Ja uważam, że nieważna jest forma, a jedynie skuteczność danego podmiotu. Prawdę powiedziawszy, to znajdziemy i osoby niezadowolone z usług online, jak i takie, które nie wybiorą już opcji stacjonarnej. Wszystko moim zdaniem zależy na kogo się trafi. Usługi księgowe stały się dość popularne, to znaczy, że jest coraz więcej firm, które je świadczą. Moim zdaniem spółka działająca od 5 lat online nie jest gorsza od biura stacjonarnego otwartego na przykład miesiąc temu. I odwrotnie. Chcę też powiedzieć, że nie ma reguły na to, która opcja nam się sprawdzi, a która nie. ;) .Dlatego, kiedy ja będę wybierać księgowość dla swojego biznesu, dokładnie przeanalizuję rynek pod tym względem ;) .