Samozatrudnienie u byłego pracodawcy - kwestia opodatkowania i ZUS preferencyjnego

syska91

Samozatrudnienie u byłego pracodawcy - kwestia opodatkowania i ZUS preferencyjnego

Postautor: syska91 » 14 mar 2017, o 18:53

Witam, mam zapytanie odnośnie rozpoczecia działalności gopodarczej po ustaniu stosunku pracy z byłym pracodawcą.
Otóż do 28 lutego br. pracowałem jako ogrodnik i dostałem wypowiedzenie pracy na cały etat. Szef zaproponował, abym założył własną działalność gospodarczą i pracował dla niego na zasadzie samozatrudnienia w branży wykończeniowo-budowlanej. Nigdy nie prowadziłem działalności gospodarczej.
Czy będą mi przysługiwać niskie składki zus nawet jak bede świadczył usługi dla byłego pracodawcy?
Zakres obowiązków ulega zmianie, ale czy to wystarcza?
Kolejne pytanie odnośnie Urzędu Skarbowego - czy w wyżej opisanej sytuacji mogę korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu 5.5% ? Proszę o odpowiedź

kamil435

Re: Samozatrudnienie u byłego pracodawcy - kwestia opodatkowania i ZUS preferencyjnego

Postautor: kamil435 » 22 kwie 2017, o 06:19

według mnie to jest obecnie nie możliwe

januszek45

Re: Samozatrudnienie u byłego pracodawcy - kwestia opodatkowania i ZUS preferencyjnego

Postautor: januszek45 » 26 kwie 2017, o 15:10

Praca dla byłego pracodawcy nie wyklucza Cię z niskiego Zus'u.

jakub556

Postautor: jakub556 » 18 lip 2017, o 15:10

opłaty są bardzo wysokie tak