Najemca nie chce oddac kluczy

atenk1

Najemca nie chce oddac kluczy

Postautor: atenk1 » 12 lut 2019, o 15:08

Witam serdecznie.Moja mama mieszlala katem u mojej mlodszej siostry.Bylo mi jej szkoda dlatego zaproponowalam zeby zamieszkala w moim mieszkaniu zanim sobie nie ogarnie wszystkich spraw.Mama mieszkajac u mnie nie placila za nic.Ja oplacalam mieszkanie i rachunki.W miedzyczasie po ponad 3 latach mieszkania w tym mieszkaniu wyszly na jaw bardzo nieprzyjemne sprawy i jej machlojki.Dlatego poprosilam ja o opuszczenie lokalu.Zwlekala z tym.W koncu po wielu klotniach i przeroznych nieprzyjemnosciach wyniosla sie do poznanego przez nia starego pana.Problem w tym ze nie chce oddac mi kluczy.Ja mieszkam poza granicami kraju i przez dluzszy czas nie bede mogla pojechac do Polski.Prosilam ja o przekazanie kluczy dla mojej zaufanej sasiadki z tej samej klatki ale moja mama celowo to zignorowala i zostawila mi wiadomosc ze klucze sa u mojego brata ktory mnie "nauczy rozumu" Najgorsze jest to ze w tej chwili nie mam zupelnie kontroli nad tym bo sie dzieje w tym mieszkaniu ,spoldzielnia wymaga ode mnie podania stanow licznikow ,pomiaru miernikow ogrzewania itp.Nic nie moge zrobic na odleglosc.Moje pytanie jest takie co moge zrobic zeby klucze trafily do mojej sasiadki (adresu swego nie moge podac do przesylki bo brat mi grozi) Czy moge jakos zmusic mame lub brata,ktory w tej chwili moze robic z moim mieszkanie to co mu sie podoba,o przekazanie kluczy wskazanej przeze mnie osobie?Jestem juz zmeczona i wyczerpana tymi przepychankami,bluzgamii nieprzyjemnosciami. Uprzejmie dziekuje za kazda odpowiedz.