Gwarancja na laptop TOSHIBA

patryk444

Gwarancja na laptop TOSHIBA

Postautor: patryk444 » 18 wrz 2014, o 12:12

W grudniu kupiłem nowego laptopa. We wrześniu uległ on awarii (nie z mojej przyczyny). Osoba, od której go kupiłem twierdzi, że muszę zgłosić się z nim do głównego importera TOSHIBA. Jak się do tego odnieść? Kto udzielił mi gwarancji?

dynda

Re: Gwarancja na laptop TOSHIBA

Postautor: dynda » 19 wrz 2014, o 10:04

Osoba która ci go sprzedała powinna go odesłać do producenta Toshiba, nie Ty.

Muhsan111

Postautor: Muhsan111 » 15 lis 2014, o 06:30

Są miejsca gdzie młodzi prawnicy udzielają darmowych porad, poszukaj w internecie, takich portali bądź punktów w twojej okolicy.

katemoss

Postautor: katemoss » 21 sty 2015, o 14:39

Miałam podobnie z laptopem Lenovo. Kupiłam go w MediaMarkcie i w momencie awarii odniosłam do sklepu a oni już zajęli się wysyłką do producenta.

ankanowa

Postautor: ankanowa » 26 cze 2015, o 00:36

No i ta osoba ma rację ... jak mój laptop HP się zepsuł to skontaktowałem się z HP Polska, aby zgłosić, że mój laptop jest uszkodzony. Przysłali na swój koszt kuriera, ktory odebrał laptopa ode mnie i po 2-3 tygodniach laptop do mnie wrócił też kurierem. Wszystko poszło bardzo sprawnie i jestem zadowolona z serwisu.

AmyLee

Postautor: AmyLee » 7 lip 2015, o 09:32

Tosbiba ma super gwarancje i nie powinni robić Ci problemów i zazwyczaj dają nowego laptopa.

Ttargan
Kontaktowanie:

Postautor: Ttargan » 23 lip 2015, o 13:02

Faktycznie toshiba ma bardzo dobrą gwarancje, ale o ile zarejestrujemy się u nich na stronie. W przeciwnym razie podlegamy tylko normalnej gwarancji.

prokonsumencki.pl
Kontaktowanie:

Postautor: prokonsumencki.pl » 28 lip 2015, o 18:03

Szanowny Panie,

na początku trzeba wyjaśnić różnicę między reklamacją z tytułu gwarancji a w Pana przypadku reklamacji z tytułu niezgodności towaru z umową.

Reklamacja składana na podstawie niezgodności towaru z umową (a więc na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, którą stosuje sie do umów sprzedaży zawartych do dnia 24 grudnia 2014 roku) jest uregulowana w ww. ustawie, dlatego zgodnia z nią konsument może w pierwsze kolejności żądąć wymiany bądź naprawy towaru dotkniętego wadą. Wspomnę tylko, że obowiązująca od dnia 25 grudnia 2014 roku ustawa z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta umożliwia konsumentowi żądać już w pierwszej reklamacji (oprócz wymiany, bądź naprawy) obniżenia ceny albo w przypadku wady istotnej odstąpić od umowy - dokładnego porówniania dokonaliśmy w naszym serwisie https://prokonsumencki.pl/blog/reklamac ... ta/?nabw=2

Reklamacja składana na podstawie gwarancji ma ten minus, że to gwarant (którym może być producent, importer, a czasami i sprzedawca danego towaru) sam dobrowolnie ją kształtuje - dlatego nawet UOKiK podkreśla, że gwarancja co do zasady jest mniej korzystna dla konsumenta od uprawnienia ustawowego.

Pragnę dodać i podkreślić, że sprzedawca nie może zmienić podstawy reklamacji, np. odsyłając konsumenta do gwaranta, dlatego za niezgodne z przepisami należy uznać postępowanie sprzedawcy odsyłającego Pana do gwaranta - impoertera Toshiby.

W razie pytań - pozostaję do dypozycji.

Pozdrawiam Forumowiczów

Kubuski

Postautor: Kubuski » 31 maja 2017, o 18:06

Jeżeli chodzi o Toshiby to zobaczcie sobie ten konkretny model - https://www.morele.net/wiadomosc/toshib ... arto/4076/ , z testów wynika ze naprawde dobrze radzi sobie ze wszystkim.