Zatrzymanie prawa jazdy

Corel

Zatrzymanie prawa jazdy

Postautor: Corel » 13 paź 2019, o 11:19

Dzień dobry,

mam pytanie do znawców tematu.
Dzisiaj o godzinie 8 rano skontrolowała mnie policja. Wydmuchałem 0,1 grama i po 15 minutach znowu wydmuchalem 0,1 grama (wczoraj wypiłem 5 piw).Policjant zatrzymał mi prawo jazdy i powiedział, że jutro mam się zgłosić na komende policji do wydziału wykroczeń / zatrzmań (nie pamiętam jak to dokładmnie określił.).

Jak wygląda teraz moja sytuacja?
Nie wiem w jakim celu mnie wzywają. Policjant powiedział, że często przy takim wyniku nie odbieraja się prawa jazdy i że najprawdopodobniej będę go musiał odebrać w urzędzie miejskim, w wydziale komunikacji.

Powiedział często ale nie zawsze.

Jakie są moje szanse na to, że nie zabiorą mi tego prawa jazdy? Od czego to zależy? Jaka jest moja najlepsza, a jaka najgorsza alternatywa? o co mnie będą pytać? Co powinienem mówić?

Dziękuję z góry za pomoc.

silviafederici

Re: Zatrzymanie prawa jazdy

Postautor: silviafederici » 15 paź 2019, o 12:56

i co jak sie skonczylo ? :cry:

Grzesiek8512

Re: Zatrzymanie prawa jazdy

Postautor: Grzesiek8512 » 14 lis 2019, o 14:03

Najlepszym wyjściem będzie zgłoszenie się do kancelarii prawnej. Prawnicy, którzy zajmują się prawem karnym na pewno poradzą co robić. Na drugi raz lepiej nie wsiadać tak szybko za kółko po wypiciu takiej ilości alkoholu.